Zdrowie

MagiCal

Suplement diety 120 kapsułek

Przechodząc w dany link, masz możliwość wstąpienia do Coral Club, do struktury Janiny Machniak Rozborskiej, która stanie się Twoją Osobą Polecającą. Potwierdzając swój wybór, w koszyku zakupowym otrzymasz 20 % zniżki.

Przechodząc w dany link, potwierdzasz swoją chęć otrzymywania od Osoby Polecającej konsultacji odnośnie produktów Firmy, idei ich stosowania i zasad pracy Firmy w języku polskim. Możesz także zakupić produkt w cenie detalicznej bez rejestracji.

MagiCal źródło wszystkich niezbędnych dla prawi­dłowego funkcjonowania organizmu mikro- i makroelementów, zwłaszcza wapnia i magnezu, po­zyskanych z morskich alg. Ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować w dosta­tecznych ilościach, dlatego należy zapewnić sobie ich uzupełnienie z dodatkowych źródeł.


Wapń i fosfor (oraz ich krystaliczne związki) są pod­stawowym składnikiem kości, pełniąc dla organizmu strukturalne funkcje budulcowe. Jony wapnia pełnią rolę regulatora procesów fermentacyjnych, motorycznej aktywności komórek, wydzielania hormo­nów i innych ważnych funkcji życiowych. Wapń bierze udział w tworzeniu tkanki kostnej, w mineralizacji zębów, krwi oraz regulacji aktywności serca.


Magnez jest jednym z ważniejszych makroelementów organizmu. Około 70% magnezu znajduje się w tkankach kostnych. Zapewnia optymalne przy­swojenie wapnia. Dowiedziono naukowo, obydwa wymienione makroelementy wchodzą wewnątrz organizmu w określone związki. Magnez reguluje ilość przyswajanego przez organizm wapnia zapo­biegając jego nadmiernemu wydalaniu. Niedobór magnezu może powodować odkładanie się wapnia nie w tkance kostnej, a w naczyniach krwionośnych, prowadząc do ich uszkodzenia.


Magnez jest istotnym aktywatorem procesu prze­miany materii. Wchodzi w skład ponad 300 różnych enzymów. Uczestniczy również w syntezie białka i produkcji energii.


Magnez - wspomaga pełne wchłanianie wapnia, jest zaangażowany w anabolizm i katabolizm tłuszczów, białek, węglowodanów, bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych, pomaga zoptymalizować działalność mięśnia sercowego, zwiększa odporność na stres.


Żelazo odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie przemiany materii. Wchodząc w skład hemoglobiny, bezpośrednio uczestniczy w transporcie tlenu z płuc do wszystkich tkanek, organów i układów organi­zmu. Niedobór żelaza prowadzi do upośledzenia wy­miany gazowej tlenu i dwutlenku węgla (niedotlenie­nia), i w efekcie do pogorszenia przebiegu procesów energotwórczych. Traci na tym przede wszystkim system świadomości i mózg, zwłaszcza w momen­tach intensywnego fizycznego obciążenia.


Cynk wchodzi w skład ponad 100 enzymów, uczest­niczy w transporcie CO2 (dwutlenku węgla), aktyw­nie wspomaga gojenie ran. Niedobór cynku powo­duje zaburzenia apetytu oraz smaku.


Mangan - mikroelement, będący składnikiem wielu enzymów. Jego niedobór prowadzi do naruszenia równowagi w procesach przemiany materii i nega­tywnie odbija się na stanie tkanki mięśniowej.


Miedź odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidło­wego składu krwi. Jest niezbędna w przyswajaniu że­laza przez organizm. Bierze udział w syntezie mieliny tj. białkowo- lipidowej osłony włókien nerwowych.


Witamina A – jej obecność jest niezbednym warunkiem dla prawidłowego zachodzenia większości funkcji organizmu. Najważniejszymi rolami witaminy A są: stymulacja wzrostu organizmu, udział w reakcjach regenerująco-utleniajacych, wpływ na przemianę białek, węglowodanów, lipidów i soli mineralnych. Ponadto, stymuluje właściwości ochronne skóry, regeneruje błony śluzowe w różnych narządach, a także zapewnia przywrócenie prawidłowego wzroku. Przyjmowanie witaminy A w połączeniu z minerałami i witaminami ma korzystny wpływ na wygląd: skóra jest czyszczona, poprawia strukturę włosów, przyspiesza ich wzrost.


Bor - poprawia trawienie i wchłanianie wapnia do tkanki kostnej.


Działanie produktu MagiCal:


  • uzupełnia niedobór mikro- i makroelelemntów
  • wzmacnia tkankę kostną i mięśniową;
  • przydatny w okresie rehabilitacji po urazach, chorobach, operacjach.


Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.


Zastosowanie:


  • w różnych chorobach związanych z deficytem wapnia i innych minerałów;
  • w przypadku niewłaściwego odżywiania i/lub zaburzenia łaknienia;
  • w profilaktyce i leczeniu osteoporozy jako dodatek do właściwego leczenia osteoporozy;
  • podwyższone zapotrzebowanie organizmu na wapń u kobiet w okresie ciąży i laktacji;


Składniki: wapń (fosforan), magnez (tlenek), żelazo (fumarat), cynk, miedź (glikonian), magnez (glikonian), chrom, witamina B2, witamina B12, beta-karoten, Spirulina, algi, substancje pomocnicze.