Zdrowie

FlexiCor

Suplement diety 90 kapsułek

Przechodząc w dany link, masz możliwość wstąpienia do Coral Club, do struktury Janiny Machniak Rozborskiej, która stanie się Twoją Osobą Polecającą. Potwierdzając swój wybór, w koszyku zakupowym otrzymasz 20 % zniżki.

Przechodząc w dany link, potwierdzasz swoją chęć otrzymywania od Osoby Polecającej konsultacji odnośnie produktów Firmy, idei ich stosowania i zasad pracy Firmy w języku polskim. Możesz także zakupić produkt w cenie detalicznej bez rejestracji.

„FlexiCor” - to zbalansowany zestaw uzupełnia­jących się substancji aktywnych, przeznaczony do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu. Działa wzmacniająco na kości i stawy, zapobie­ga uszkodzeniom tkanki kostno-chrzęstnej oraz tkan­ki łącznej, przywra­ca ruchomość i lekkość poruszania się.

Działanie substancji aktywnych


Glukozamina to budulec tkanki łącznej, kostnej i chrzęstnej; główny składnik płynu wewnątrzstawowego, który jest odpowiedzialny za ochronę i smaro­wanie stawu, zmniejszając tarcie i ścieranie chrząstki. Chroni chrząstkę stawową przed uszko­dzeniami, stymuluje produkcję chondroityny, która wpływa na zwiększenie wytrzymałości i sprawności tkanki kostno-chrzęstnej. Minimalizuje podwyższoną wrażliwość w stawach i kręgosłupie w czasie spoczynku i przy poruszaniu się.


Siarczan chondroityny - podstawowy składnik strukturalny tkanki chrzęstnej. Bierze główny udział w budowie tkanki kostno-chrzęstnej, więzadeł oraz w utrzymywaniu sprężystości i elastyczności ścianek naczyń. Obniża poziom wymywania wapnia z kości i przyśpiesza proces ich odbudowy, hamuje niszczące procesy zachodzące w tkance chrzęstnej, ograniczając działanie specyficznych enzymów (np. interleukiny 1), niszczących chrząstkę stawową. Siarczan chondroity­ny posiada właściwości wiązania wody w chrząstce, co ma istotny wpływ na amortyzowanie oraz tłumienie wstrząsów, jakim poddawane są stawy, co gwaran­tując zwiększenie odporności na mikrouszkodzenia, wytrzymałości i zachowania jednolitości oraz spraw­ności stawów


MSM - aktywnie uczestniczy w tworzeniu kolagenu i keratyny, podtrzymujących elastyczność i rucho­mość stawów, a także po­maga odzyskać giętkość i przepuszczalność ścianek tkanki, umożliwiając w ten sposób łatwiejsze dociera­nie substancji odżywczych w głąb tkanek.


Witamina C bierze ważny udział w syntezie kolagenu. Wspólnie z MSM podnosi przepuszczalność ścianek naczyń włosowatych, poprawia strukturę kości i skó­ry, przyczynia się do łatwiejszej przyswajalności glukozaminy. Pobudza wytwarzanie antyciał i makrofagów, przeciwdziałając w ten sposób infekcjom.


Mangan - niezbędny do syntezy własnej chondroityny, normalizuje przemianę mineralną i sprzyja przy­swajaniu wapnia, przyśpieszając dzięki temu regene­rację chrząstki.


Bambus - źródło krzemu, jednego z najważniejszych mikroelementów, który pobudza wytwarzanie kwasu hialuronowego i chondroityny; odradza sprężystość włókien kolagenowych i elastynowych, co zapobiega niszczeniu tkanki kostno-chrzęstnej.

„FlexiCor” okaże się pomocny we wszelkiego rodzaju uszkodzeniach narządu ruchu:


  • osteoporozie;
  • osteochondrozie;
  • stłuczeniach, naciągnięciach, kontuzjach.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety

Składniki: Glukozamina, siarczan chondroityny, Dimetylosulfon (MSM), witamina C, mangan (glukonian), wyciąg z bambusa.