Zdrowie

Cascara Sagrada

Suplement diety 100 tabletek

Przechodząc w dany link, masz możliwość wstąpienia do Coral Club, do struktury Janiny Machniak Rozborskiej, która stanie się Twoją Osobą Polecającą. Potwierdzając swój wybór, w koszyku zakupowym otrzymasz 20 % zniżki.

Przechodząc w dany link, potwierdzasz swoją chęć otrzymywania od Osoby Polecającej konsultacji odnośnie produktów Firmy, idei ich stosowania i zasad pracy Firmy w języku polskim. Możesz także zakupić produkt w cenie detalicznej bez rejestracji.

Podstawowe właściwości produktu Cascara Sagrada:


  • zapewniają regularność wypróżnień;
  • wspomagają usuwanie toksyn z organizmu;
  • wspierają pracę układu trawiennego.


Szakłak amerykański od dawien dawna znany jest mieszkańcom Środkowej i Północnej Ameryki. Wywar z jego kory stosowano jako środek przeczyszczający.


Cascara Sagrada - to naturalny produkt na bazie szakłaka amerykańskiego, posiadający działanie rozwalniające i regulujące napięcie mięśniowe jelit, przede wszystkim jelita grubego, pobudzający wydzielanie całego układu trawiennego i perystaltykę jelit.


Działanie substancji czynnych


Szakłak amerykański delikatnie oczyszcza jelita w ostrych i chronicznych atonicznych i spastycznych zaparciach. Można go stosować przy hemoroidach i pęknięciach odbytnicy, jako że formuje miękki, nie powodujący podrażnień stolec, jednocześnie przy­czyniając się do gojenia błony śluzowej jelit. Rozwalniające działanie szakłaka amerykańskiego na­stępuje po 8-10 godzinach po zażyciu, dlatego poleca się stosować go na noc. Długi okres utajony spowodo­wany jest tym, że antraglikozydy, bezpośrednio po za­życiu pozostają nieaktywne i dopiero w jelicie grubym rozpadają się na emodynę i kwas chryzofanowy, które podnoszą napięcie i perystaltykę jelita grubego, po­wodując szybkie przemieszczanie się mas kałowych.


Pod ich wpływem spowalnia się też wchłanianie pły­nów w jelicie grubym, w wyniku czego objętość mas kałowych zwiększa się i rozrzedza, co stanowi dodat­kowy efekt rozwalniający.


Substancje garbnikowe zawarte w szakłaku posiadaja bardzo dobry wpływ na błonę. Działając wspólnie ze śluzówką je­lit przyczyniają się do zmniejszenia odczuwania dyskomfortu i tworzą na błonach śluzowych ochronny film, zapo­biegający dalszemu rozwojowi ognisk zapalnych.


Olejki eteryczne wykazują właściwości dezynfeku­jące oraz uśmierzające ból. Zapobiegają procesom fermentacyjnym i gnilnym w jelitach. Wchodzące w skład olejków eterycznych polifenole wywołują efekt żółciopędny: nasilają funk­cje wydalnicze wątroby, normalizują wytwarzanie żółci, zwiększając wydalanie cholestero­lu i substancji toksycznych wraz z żółcią.


Składniki: kora szakłaka amerykańskiego (Rhamnus purshiana), substancje uzupełniające.


Kora kruszyny (szakłaku) stosowana jako środek przeczyszczający w ostrych i przewlekłych zaparciach.


Stosowana w delikatnych, umiarkowanych dawkach, Cascara Sagrada czyści jelita nawet w przypadku zapalenia ściany jelita, przyczyniając się do uzdrowienia błony śluzowej. Po przyjęciu kory kruszyny efekt może nastąpić w czasie do 8-10 godzin, dlatego powinno się ją stosować na noc.


Cascara Sagrada może być stosowana przy czerwonce, chorobach żołądka i wrzodach, jako środek przeczyszczający, przy durze brzusznym, chorobach wątroby, gorączce. Zewnętrznie szakłak można stosować przy świerzbie u dzieci, obmywając wywarem ciało.


Przeciwwskazaniami do stosowania są niedrożność jelit, bóle brzucha niepewnego pochodzenia, wyrostek robaczkowy, ostre choroby zapalne w jamie brzusznej, zapalenie otrzewnej, macicy i krwawienie z żołądka, zwiększona wrażliwość na leki. Długotrwałe przyjmowanie środków przeczyszczających nie jest zalecane, aby uniknąć naruszenia wymiany wody. Należy także zachować ostrożność przy zaburzeniach funkcji wątroby, nerek i serca.