Żywa woda

Woda życia

Ludzie od dawna szukają sposobu na przedłużenie życia. Ostatnio naukowcy rozpoczęli badania wśród ludzi, którzy cieszą się długowiecznością. Na świecie jest niewiele terenów zamieszkanych przez takich właśnie ludzi. Są to np. wysokogórskie tereny Tybetu, Andów i Kaukazu oraz rejon wysp Japonii. Wyniki wieloletnich badań jasno wskazują, że przyczyna tej długowieczności jest WODA. Woda, którą piją mieszkańcy tych rejonów jest barzdo podobna do płynu międzykomórkowego w naszym organizmie oraz krwi, natomiast zasadniczo różni się od wody, którą my pijemy na codzień. Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, musi w nim być zachowana równowaga kwasowo-zasadowa (homeostaza). pH naszej krwi wynosi 7,35-7,45. Niestety, ponieważ nasza codzienna dieta jest bardzo bogata w produkty kwasotwórcze, organizm musi stale walczyć o utrzymanie odpowiedniego pH. Powstaje pytanie: po co? Dzieje się tak dlatego, ponieważ nasz organizm stara się nie dopuścić, by pH naszej krwi obniżyło się. Kiedy pH krwi spada z poziomu 7,4 do 7,0 następuje niewydolność krążeniowa, a co za tym idzie śmierć organizmu. Zakwaszenie krwi powoduje niedotlenienie organizmu, ponieważ krew nie niesie tlenu w takim stopniu jak przy zachowanej równowadze kwasowo-zasadowej.

woda-ph
Po co pić wodę?

Woda źródlana ułatwia trawienie, wspomaga przemianę materii, utrzymuje w równowadze wszystkie procesy związane z regulacją ciepłoty ciała, ciśnienia i objętości krwi, objętości płynów ustrojowych oraz stężenia różnych związków chemicznych. Woda stanowi także płynne środowisko niezbędne do usuwania końcowych produktów przemiany materii.

Kto powinien pić wodę?

Warto wiedzieć, że kobiety powinny pić więcej wody niż mężczyźni, szczególnie, jeśli stosują dietę odchudzającą czy oczyszczającą. Dotyczy to także osób cierpiących na zaparcia, spożywających zwiększone ilości błonnika, a także kobiet karmiących. Niestety, statystyczny Polak wypija przeciętnie zaledwie 30 litrów wody mineralnej rocznie, natomiast np. Belg – 112, Szwajcar – 88, a Francuz – 82 litry .

Ile wody pić?

Lekarze i dietetycy zlecają picie dziennie przynajmniej 2 litrów wody. Najlepiej, jeśli jest to woda źródlana. Picie zbyt dużej ilości wysoko zmineralizowanej wody może być przyczyną kumulacji niektórych minerałów w wątrobie lub nerkach, a to z kolei sprzyja rozwojowi chorób tych narządów. Dlatego do częstego spożycia najbezpieczniejsze są wody źródlane oraz te o średniej i niskiej mineralizacji.

Ile wody pić?

Jak już wspomniano, nasza dieta obfituje w produkty kwasotwórcze (jest to np. kawa, herbata, cukier, soki, woda gazowana, mięso, ryby, jaja, pomidory, żywność typu fast food, itp.), dlatego niezmiernie ważne jest aby uzupełnić ją w wodę o odpowiednim pH – minimum 7,4. Im wyższe pH wody, którą pijemy, tym bardziej przyczynia sie ona do wyrównania homeostazy w organiźmie. Niestety na polskim rynku brakuje wody, która miałaby przynajmniej minimalne dla zdrowia naszego organizmu pH – 7,4.


Coral Club, proponujący suplementy :


  • Coral Mine
  • Microhydrin
  • Hydracel, zapewnia nam skuteczną broń w walce z zakwaszeniem.
Skutki niedostatku płynów

Niedobór wody powoduje wysychanie błon śluzowych, które przestają być naturalną barierą dla drobnoustrojów. Przy niedoborze wody mózg jest mniej ukrwiony, zmniejsza się zdolność koncentracji, pojawiają się zaburzenia pamięci, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, trawieniem

i sercem. Braki płynów w organizmie powodują ból głowy i ogólne pogorszenie samopoczucia. Spada także wydolność fizyczna i umysłowa organizmu.

Zarejestruj się i otrzymaj 25% rabatu

Przechodząc w dany link, potwierdzasz swoją chęć wstąpienia do Coral Club do struktury Janiny Machniak Rozborskiej, który stanie się Twoją Osobą Polecającą; Przechodząc w dany link, potwierdzasz swoją chęć otrzymywania od Osoby Polecającej konsultacji odnośnie produktów Firmy, idei ich stosowania i zasad pracy Firmy w języku polskim.